Ana sayfa Rüya Tabirleri Diyanet rüyada dağa tırmanmak tabiri anlamı yorumu

Diyanet rüyada dağa tırmanmak tabiri anlamı yorumu

1
0
PAYLAŞ

Merhabalar. Dün gece gördüğüm rüyamın anlamını çok merak ediyorum. Rüyada dağa tırmanmak ne anlama gelir? Merak ediyorum.

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu rüya birkaç şekilde yorumlanır.

#  Bazı tabircilere göre rüyada dağa tırmanmak evin hanımına faydanız olacak bir iş yapacağınıza yapacağınız bir işte başarısız olacağınıza, ancak zarar etmeyeceğinize bereketli ve bol rızka kadınlar için ziynete, erkekler için kuvvete ifade edilir.

# İmam Nablusinin yorumunda rüyada dağa tırmanmak aile içi mutluluğa ve bir olayı gerektiği şekilde sonlandıracağınıza hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkan maddi veya manevi kazançlara kaybolan bir şeyin bulunmasına dalalet eder.

#  Bazende rüyada dağa tırmanmak saygın biriyle tanışacağınıza ve onunla dost olacağınıza çok mutlu olacağınız anlamına çalışkan ve hayırlı bir adama şeklinde yorulur.

#  Bazılarına göre de rüyada dağa tırmanmak kısa süreli sıkıntıya hissiz ve lakayt biri olduğunuza akrabalarınıza büyüklük etme hevesinizin olduğuna, ancak kimsenin size itaat etmeyeceğine artma ve büyümesi olmayan bir mala eldeki nimete şükretmemenin işareti şeklinde yorulur.

“Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

Hadis-i Şerif
Allah cemildir (güzeldir) güzelliği sever. Cömerttir.Cömertliği sever. Temizdir, temizliği sever.(İbn-i Adiyy). Allah beni cömert ve mütevazi bir kul olarak yarattı. Hakkı bile bile çiğneyen inatçı (cebbar) bir kimse yapmadı. Hadis (Ebu Davud).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here