Ana sayfa A Rüyada ayva çekirdeği görmek

Rüyada ayva çekirdeği görmek

3
0
PAYLAŞ

Rüyada ayva çekirdeği görmek

Rüyada ayva çekirdeği görmek

# Rüyada ayva çekirdeği görmek bazı tabircilere göre eğer o gören kimse iyi ve iffetli biriyse ahirete yönelik menfaat elde edeceğinize fesat ehli ya da cimri biriyse elinize haram yoldan bir menfaat geçeceğine delalet eder. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de uzun ömre ve çokça ihtiyarlamaya delalet eder.
# Olumsuz olarak sıkıntıların bir müddet daha süreceği anlamına işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise bir belâya ve müşkülâta uğramaya ve eldeki malın telef olmasına delâlet eder. Bazı kere de bu rüya, büyük bir günaha işarettir.
# Ünlü rüya yorumcusu Ebu Bekr Zekeriyya Râzi görülen rüya devlete, evlatların ve torunların çokluğuna ve saltanata delalet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için diyanet ve emanete hacca gitmeye emin ve selamette bulunmağa şeklinde yorulur.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 146 ( yüzkırkaltı )
Rüyada ayva çekirdeği görmek Şirzat GÜLŞEN tarafından 01.12.2016 – 09:12 tarihinde Çorum / Boğazkale şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Son olarak şu gerçeği de aklımızda bulunduralım ki, görülen rüyâları kötüye yormamalıyız. Çünkü rüyâlar nasıl yorumlanırsa, öyle çıkar, yapılan yoruma göre gerçekleşir.Görülen rüyayı yorumlama konusunda ise; bilgi ve ehliyet sahibi, insanların hayır ve iyiliğini isteyen, nasihat ve öğüt ehli, gönlü Allah sevgisiyle dobdolu kimseye anlatmalı ve yorumlatmalıdır. Bu vasıfta (özellikte) birini bulamayan kimse, gördüğü rüyayı yorumlatmamalı, gördüğü rüyayı kimseye de söylememelidir.

Rüya yorumunu okumaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu.“Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk.O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.Müslim,İmân, 95

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here