Ana sayfa A Rüyada azrail a.s. Meleğini görmek

Rüyada azrail a.s. Meleğini görmek

1
0
PAYLAŞ

Rüyada azrail a.s. Meleğini görmek

Rüyada azrail a.s. Meleğini görmek

# Rüyada azrail a.s. Meleğini görmek bazı tabircilere göre büyük bir nimet ve kıymetli bir hediye ile tabir olunur. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de insanın zevcesi tarafında çekeceği sıkıntı ve üzüntülere delalet eder.
# Olumsuz olarak hoşlanmadığınız birinden veya düşmanınızdan sizi üzecek ağır bir söz işiteceğinize işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise söyleyeceğiniz bir söz yüzünden vebal altında kalacağınıza ve eğer tacirseniz, ticaret konusunda yalan söyleyeceğinize delâlet eder.
# Büyük rüya tabircisi İmam Nablusinin yorumunda ; zaafların tutkuların ve nefsin kontrolü altında kalan kimselerin hayatlarını büyük ölçüde değiştireceklerine yorulur. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için olumlu gelişmelere işaret eden rüya bu dönemde alınacak bir terfinin kişiyi mutlu edeceğini kurulan ortaklıklardan büyük fayda görüleceğini ve para meselelerinde akılcı yaklaşımlarda bulunacak olmayı da delalet eder.
Kaynak:İslami Rüya Ve Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, (Esma Yayınları, 2008) Sayfa 578 ( beşyüzyetmişsekiz )
Rüyada azrail a.s. Meleğini görmek Alpay TAYFUN tarafından 11.03.2016 – 05:16 tarihinde Edirne / Süloğlu şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Son olarak şu gerçeği de aklımızda bulunduralım ki, görülen rüyâları kötüye yormamalıyız. Çünkü rüyâlar nasıl yorumlanırsa, öyle çıkar, yapılan yoruma göre gerçekleşir.Görülen rüyayı yorumlama konusunda ise; bilgi ve ehliyet sahibi, insanların hayır ve iyiliğini isteyen, nasihat ve öğüt ehli, gönlü Allah sevgisiyle dobdolu kimseye anlatmalı ve yorumlatmalıdır. Bu vasıfta (özellikte) birini bulamayan kimse, gördüğü rüyayı yorumlatmamalı, gördüğü rüyayı kimseye de söylememelidir.

Rüya yorumunu okumaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4401 – Ammar İbnu Umayr rahimehullah anlatıyor: "Ubeydullah İbnu Ziyad ve arkadaşlarının kellesi geldikçe Küfe'nin Rahâbe mahallesinin mescidinde üst üste dizildi. Seyirci kalabalığa ben de yaklaştım."Geldi! Geldi!" diyorlardı. Ne idi bu gelen? Merak edip daha da yaklaştım. Meğerse bir yılanmış. Nerden geldiyse gelmiş, kelleler arasına girip kayboluyor, tekrar çıkıyordu. Derken Ubeydullah İbnu Ziyad'ın burun deliğine girdi ve orada bir müddet kaldı. Sonra çıkıp gitti ve kayboldu. Biraz sonra kalabalık tekrar bağırmaya başladı:"Yine geldi! Yine geldi!"Bu hal iki veya üç kere tekerrür etti."Tirmizi, Menakıb, (3782).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here