Ana sayfa Rüya Tabirleri Rüyada babayı öldürmek tabiri, anlamı, yorumu

Rüyada babayı öldürmek tabiri, anlamı, yorumu

1
4
PAYLAŞ
ruyamda.org

Dün gece beni çok etkileyen bir rüya gördüm. Hala gördüğüm rüyanın etkisindeyim. Rüyada babayı öldürmek nasıl tabir edilir?

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Evvela bu rüyalar genel olarak iyi sayılmazlar. Ancak rüya yorumlanırken gören kişinin son zamanlarda yaşadığı olaylar dikkate alınmalıdır.

#  Bazı tabircilere göre rüyada babayı öldürmek düşmandan kurtulmaya ve vaadini yerine getirmeye delalet eder.  Bazı kere de rüyada babayı öldürmek zahmetli bir işin sizin yardımınızla halledileceğine veya bazı tabircilere göre helal mal kazanacağınıza işarettir.
#  Bazılarıysa rüyada babayı öldürmek ilim ve Allah’ı zikre, ilim ve zikir ehli ile bir araya gelmeye işarettir.  Bazılarına göre de rüyada babayı öldürmek rüya sahibinin kendisi dışındaki insanları da önemseyeceğini, bencil tutum içine girmeden, zenginliğiyle övünmeden yaşayacağını ve herkese iyilik yapmak için kalbini açacağını işaret eder.
#   Saniyen bazılarına göre de fesada meyledeceğinize işarettir.   Yine rüyada insanlar arasında rezil olacağınıza delâlettir.   Salisen bazılarına göre de insanların ilminizden yararlanacaklarına ama bunun size hiçbir faydasının olmayacağına işarettir.
# Ebu Saidü’l-Vaaz da demiştir ki; huzur ve asayişe tabir olunur. fakir veya dara düşmüş birine el açmaya, rızkından yoksul kimselere vermeye, ibadetlerini önemsemeye ve zekatını veren, salih bir kul olmaya yorumlanır. şeklinde yorulur.
Bazende bir dostunuzla karşılaşacağınıza işarettir. güzel sözler işiteceğinize tabir olunur. şeklinde yorulur.
Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüya yorumlarını bizimle paylaşın. Bir sonraki rüya tabirleri yazımızda görüşmek üzere!

4 YORUMLAR

 1. Merhaba ben az önce rüyadan uyandım. Babam bizimle ayrı oturuyor ve şuan oturduğumuz evi de bizden almaya çalışıyor hem gerçekte hem de rüyada gördüm. Tabi şuan mahkeme devam ediyor. Ben rüyada babamı öldürdüm ve çok kötü oldum babamı rüyamda öldürdüm bıçakla ilkin ellerini kestim sonra babam bir kağıda bir dekikde bir not yazdı büyük yemin etti beni ve abimi hatta 4 kişi diye hatırlıyorum hepimizi öldüreceğini söyledi aradan çok zaman geçmedi babamı bıraktığımız gibi çıktı dışarı sonra ben mutfağa geçtim mutfağın camı kapalıydı ama babam zorladı ve içeri girdi ben bağırmaya çalıştım ama sesim çıkmadı sonra elime aldığım küçük bir bıçakla babamı resmen doğradım hiç kan akmadı ama öldü paramparça oldu vücudu sonra annem geldi fark etti öldürdüğümü dediki bana gel oğlum içerde yemek hazır tam dedim geliyorum o an babamı öldürdükten sonra içimden bir şey ne yaptın dedi keşke öldürmeseydin evi ona verseydin şuan baba katili oldun içimden geçen en son şeydi ve çok üzülerek rüyadan uyandım. İnşallah kötü bir anlama gelmez yorumunuzu bekliyorum.

  • Gördüğününüz rüya hayırdır İnşallah. Gördüğünün rüya aldığınız büyük kararlardan çok pişman olacağınıza işlerinizin beklenmedik bir şekilde açılacağına bolluk ve refah içinde yaşayacağınıza işaret eder. Rüyada babayı öldürdüğünü görmek, günah ve hataya delâlet eder. Rüyada kasden ve haksız olarak bir ana-baba veya akrabalardan birini öldürdüğünü görmek, rüya sahibinin günahkâr olduğuna delâlet eder.

   • Teşekkür ederim yorumunuz için
    Ayrıca ben babamı haksız yere öldürmedim ailemin geri kalanını korumak için öldürdüm bu dünya da en çok korktuğum ve çekindiğim şey birini öldürmek inşallah iyiye yorumlanır.

 2. Rüyamda babamla şakalaşırken babamın boynunu kırıyordum annem ve kardeşlerim bana bağırıyorlardı sen bir katilsin babanı öldürdün diye bense babamın başında baba küçük kızın burada kalk ayağa kızın seni bekliyor beni bırakma diye baş bas bağırıyordum. Ama babam ayağa kalkmadı öyle yerde yatıyordu gözleri açık bana bakıyordu babamın gözünde kendimi görüyordum hala rüyanın etkisindeyim uyandığımda ise elim ayağım buz gibiydi gözlerimden yaşlar akmıştı aynı gerçek gibiydi uyandığımda ise tek lafım baba oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here