Ana sayfa B Rüyada bilek kesildiğini görmek

Rüyada bilek kesildiğini görmek

1
1
PAYLAŞ

Rüyada bilek kesildiğini görmek

Rüyada bilek kesildiğini görmek

# Rüyada bilek kesildiğini görmek bazı tabircilere göre işlerinde itiyatlı ve işini sağlam tutan adama işarettir. Bu rüya kimi zaman da nikâh kıyan kimseye işarettir. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de büyük bir rekabet içinde yaşandığını özellikle iş konusunda yükselme hırsına yenik düşüldüğünü de bildirir.
# Olumsuz olarak üzüntü ve acı yaşanacağına delâlettir. Bazı rüya tabirlerinde ise zuhur edecek bir fitneye ve kan dökülmesine delâlet eder.
# Ünlü düşünür Ahmed bin Sehl el-Belhî tabirinde rüya sahibinin eliyle bir fasıkın tevbe edeceğine alâmettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için eve gelecek bir misafire alamettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 784 ( yediyüzseksendört )
Rüyada bilek kesildiğini görmek Sarper MURSAL tarafından 04.04.2016 – 21:54 tarihinde Denizli / Baklan şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Son olarak şu gerçeği de aklımızda bulunduralım ki, görülen rüyâları kötüye yormamalıyız. Çünkü rüyâlar nasıl yorumlanırsa, öyle çıkar, yapılan yoruma göre gerçekleşir.Görülen rüyayı yorumlama konusunda ise; bilgi ve ehliyet sahibi, insanların hayır ve iyiliğini isteyen, nasihat ve öğüt ehli, gönlü Allah sevgisiyle dobdolu kimseye anlatmalı ve yorumlatmalıdır. Bu vasıfta (özellikte) birini bulamayan kimse, gördüğü rüyayı yorumlatmamalı, gördüğü rüyayı kimseye de söylememelidir.

Rüya yorumunu okumaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

1942 – Ebü Hüreyre radıyallâhu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtü vesselam buyurdular ki: "Dünya meI'undur, içindekiler de mel'undur, ancak zikrullah ve zikrullah'a yardımcı olanlarla âlim veya müteallim hâriç."Tirmizi, Zühd 14, (2323); İbnu Mâce, Zühd 3, (4112).

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here