Ana sayfa Rüya Tabirleri Rüyada birinin bebek düşürdüğünü görmek

Rüyada birinin bebek düşürdüğünü görmek

1
1
PAYLAŞ
ruyamda.org

Dün gece beni çok etkileyen bir rüya gördüm. Hala gördüğüm rüyanın etkisindeyim. Rüyada birinin bebek düşürdüğünü görmek acaba hayır mı şer mi ?

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Gördüğünüz rüya iyiye işarettir.

#  Bazı tabircilere göre rüyada birinin bebek düşürdüğünü görmek işlerinizin açılacağına ve genişliğe çıkacağınıza, zenginleşeceğinize yorumlanır yüksek rütbeye ve makama erişmeye emeklerinin karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağına faydası olanı hayır, olmayanı da zarar ile tâbire şeklinde tabir edilir.

# Ebu Saidü’l-Vaaz da demiştir ki; rüyada birinin bebek düşürdüğünü görmek rızkınızın bollaşacağına ve geçiminizin rahat olacağına ilim ve Allah’ı zikre, ilim ve zikir ehli ile bir araya gelmeye uzak gördüğü saadete vâsıl olacağına ifade edilir.

#  Bazende rüyada birinin bebek düşürdüğünü görmek üstün gücünüzle büyük bir iş yapacağınıza iyiliksever bir kadınla evleneceğinize, ondan hayır ve menfaat elde edeceğinize evin hanımına faydanız olacak bir iş yapacağınıza rivayet edilir.

#  Bazılarına göre de rüyada birinin bebek düşürdüğünü görmek asaletsiz bir kişiyle kavga edeceğinize muhtaç ve tamahkâr olacağınıza istemediğiniz bir yolculuğa çıkacağınıza oturulan evin satılması anlamına cimri ve galip bir adama işaret eder.

“Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

Hadis-i Şerif
Hastayı ziyaret için bir mil de olsa yürü. İki kişinin arasını düzeltmek (barıştırmak) için iki mil de olsa yürü. Allah için dost edindiğin birini ziyaret etmekiçin 3 mil de olsa yürü. Hadis (İbn-i Ebi’d-Dünya).

1 YORUM

  1. Rüyamda doktorlar bana bebek düşürdüğümü söylüyor daha sonra annemin ve ananemin bebek düşürdüğü haberi geliyor ve ben garip bir caddeden gecerek hüngür hüngür ağlıyorum kendi bebegime degil annemin bebegine üzülüyorum daha sonra kan var mi diye bakıyorum kendime ve kan yok daha sonra bana bi haber geliyor bebeğin ölmedi diyorlar. Not:gercek hayatta hamile degilim ve bekarım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here