Ana sayfa Rüya Tabirleri Rüyada bulanık denizden çıkmak

Rüyada bulanık denizden çıkmak

2
0
PAYLAŞ

Günaydın. Dün gece karmakarışık bi rüya gördüm. Nasıl anlatsam bilemedim. Rüyada bulanık denizden çıkmak ne anlama gelir? Merak ediyorum.

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

?Bu rüya birkaç şekilde yorumlanır.

#  Bazı tabircilere göre rüyada bulanık denizden çıkmak iyi bir mevkiye yükseleceğinize dünya ve ahirette aziz olacak bir oğlunuzun dünyaya geleceğine ve önü kapalı işlerinizin tekrar açılacağına girişimde bulunacağınız işlerde başarıya ulaşacağınıza ve hayallerinizi gerçekleştireceğinize hayır ve iyilik yapmaya şeklinde tabir edilir.

# İmam Nablusinin yorumunda rüyada bulanık denizden çıkmak âlim ve dindar bir çocuğunuz olacağına zenginlik ve servet demektir ihtiyarlık demlerinde rahat etmeye dalalet eder.

#  Bazende rüyada bulanık denizden çıkmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlanacağına birden fazla işe girişileceği ve bu işlerden başarılar elde etmeye problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna rivayet edilir.

#  Bazılarına göre de rüyada bulanık denizden çıkmak çok üzüntü ve sıkıntı göreceğinize acı ve sıkıntı göreceğinize çok istediği bir işin gerçekleşmeyeceğine mal, bazen de can kaybına biriyle kavga etmeye ve aradaki fitneye işaret eder.

“Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

Hadis-i Şerif
Hz. Peygamber, öylesine tane tane konuşurdu ki, kelimelerini saymak isteyen saya bilirdi. Hadis-i Şerif (Buhari).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here