Ana sayfa B Rüyada büyük inek görmek

Rüyada büyük inek görmek

1
0
PAYLAŞ

Rüyada büyük inek görmek

Rüyada büyük inek görmek

# Rüyada büyük inek görmek şu şekilde tabir olunur: a) Zevce , b) Hizmetçi , c) Rızık , d) Hamile kadın , e) Mal ve servet… Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır.
# Olumsuz olarak çok yalan söyleyen bir çocuk ile tabir olunur. Bazı rüya tabirlerinde ise hırsızlığa yahut insan veya hayvandan hırsızlığı kasteden kimsenin hallerini gözetlemeye delâlet eder.
# Ünlü düşünür Sehl bin Bişr tabirinde sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya delâlet eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için sevdiği insanlara veya onlardan iyi bir haber alacağına delalettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 504 ( beşyüzdört )
Rüyada büyük inek görmek Önder SAYICI tarafından 21.02.2016 – 12:20 tarihinde Malatya / Darende şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Dervişin biri, kolsuz bacaksız bir tilki gördü. “Bu vaziyette bu hayvan nerden yiyip içiyor? Nasıl yaşayabiliyor? diye Cenab-ı Hakk’ın kudretine hayran kaldı. Şaşkın derviş bu haldeyken bir aslan pençesinde bir çakalla çıkageldi ve avını orada yedi. Ondan artan şeyler de tilkiyi doyurdu. Herkesin rızkını ulaştıran (Rezzak), Allah ertesi gün başka bir tesadüfle tilkinin günlük yiyeceğini yine gönderdi.Bu hakikat karşısında adamın gözü açıldı. Hemen bir mescide gidip tevekküle koyuldu. “Aslanlar bile rızıklarını zorbalıkla yemiyorlar. Madem ki Allah kötürüm tilkinin rızkını ayağına gönderiyor, benim rızkımı da gönderir. İyisi mi ben bundan sonra karıncalar gibi bir köşeye çekileyim.” dedi. İşi gücü bıraktı, Yüce Yaratıcı’nın gayb âleminden rızık göndereceği ümidiyle beklemeye başladı. Fakat günlerce gelen giden olmadı.Bu arada mihrap tarafından kulağına şöyle sesler geldi: “Ey tembel adam! Elsiz ayaksız tilki gibi görme kendini. Kalk da yırtıcı bir aslan kesil. Öyle çalış ki, aslan gibi senden de başkalarına bir şeyler kalsın. Neden aciz tilkiye benzeyip artıklarla doyacaksın. Aslan gibi güçlü bir insan, düşkün tilki gibi davranırsa köpekler bile ondan üstün olur. Çalış çabala ve başkalarıyla yiyip içmeye bak; birilerinin artığına göz dikmeyi bırak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here