Ana sayfa B Rüyada büyük vişne görmek

Rüyada büyük vişne görmek

1
0
PAYLAŞ

Rüyada büyük vişne görmek

Rüyada büyük vişne görmek

# Rüyada büyük vişne görmek geçiminiz konusunda rahatlayacağınıza işarettir. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de zevcesinden gelecek mal ve mülke delâlet eder.
# Olumsuz olarak boş ve işe yaramayan söze delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise eldeki malı zayi etmekle delâlettir.
# Büyük rüya tabircisi El Fadl ibn Naubaht rüyayı gören kişi için sürekli kişiyi dolduran yakın akrabaları hakkında ileri geri konuşan yanlış yönlendirmeler yapan bencil bir arkadaşın yarattığı can sıkıntısına işaret eder. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için bekar kişiler için evlenmeyi düşündükleri kimselerin bazı yanlışlarına şahit olmak sevdikleri kişiyi uyarmak ve doğru yola getirmek için elinden geleni yapmak demektir.
Kaynak:Yusuf Tavaslı, Açıklamalı Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (İhvan Yayınevi, 2004) Sayfa 153 ( yüzelliüç )
Rüyada büyük vişne görmek Salih TORĞUTALP tarafından 17.12.2016 – 11:37 tarihinde Hatay / Dörtyol şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4627 – Muaz İbnu Cebel radıyallahu anh anlatıyor: "Bir seferde Resûlullah'la beraberdik. Bir gün yakınına tesadüf ettim ve beraber yürüdük."Ey Allah'ın Resûlü, dedim. Beni cehennemden uzaklaştırıp cennete sokacak bir amel söyle!""Mühim bir şey sordun. Bu, Allah'ın kolaylık nasib ettiği kimseye kolaydır; Allah'a ibadet eder, Ona hiçbir şeyi ortak koşmazsın, namaz kılarsın, zekât verirsin, ramazan orucunu tutarsın, Beytullah'a hacc yaparsın!" buyurdular ve devamla: "Sana hayır kapılarını göstereyim mi?" dediler."Evet, ey Allah'ın Resûlü" dedim."Oruç cehenneme perdedir; sadaka hataları yok eder, tıpkı suyun ateşi yok etmesi gibi. Kişinin geceleyin kıldığı namaz salihlerin şiarıdır" buyurdular ve şu ayeti okudular. (Mealen): "Onlar ibadet etmek için gece vakti yataklarından kalkar, Rablerinin azabından korkarak ve rahmetini ümid ederek O'na dua ederler. Kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeyden de bağışta bulunurlar" (Secde 16)Sonra sordu: "Bu din işinin başını, direğini ve zirvesini sana haber vereyim mi?""Evet, ey Allah'ın Resûlü!" dedim. "Dinle öyleyse" buyurdu ve açıkladı:"Bu dinin başı İslâm'dır, direği namazdır, zirvesi cihâddır!"Sonra şöyle devam buyurdu: "Sana bütün bunları tamamlayan baş amili haber vereyim mi?""Evet ey Allah'ın Resûlü!" dedim."Şuna sahip ol!" dedi ve eliyle diline işaret etti. Ben tekrar sordum: "Ey Allah'ın Resûlü! Biz konuştuklarımızdan sorumlu mu olacağız?""Anasız kalasıca Muâz! İnsanları yüzlerinin üstüne veya burunlarının üstüne dedi. Ateşe atan, dilleriyle kazandıklarından başka bir şey midir?" buyurdular."Tirmizi, İman 8, (2619).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here