Ana sayfa E Rüyada et ve işkembe görmek

Rüyada et ve işkembe görmek

1
0
PAYLAŞ

Rüyada et ve işkembe görmek

Rüyada et ve işkembe görmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada et ve işkembe görmek güzel bir kadınla evleneceğinize işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de çok ve bol nimete nail olmaya işarettir.
# Olumsuz olarak garip haberlere, hamile kadına, mal ve geçim hakkında afete delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise kötü ve üzüntü verici bir haberin alınacağına yorumlanır.
# Ünlü rüya yorumcusu İbn-i Hurdazbih görülen rüya o kimseden menfaat elde edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için söz sahibi kimseler yanında saygın bir konum elde edeceğinize işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İbn-İ Sirin, Seyyid Süleyman, Caferi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi İzahlı (Merve Yayınları, 2016) Sayfa 394 ( üçyüzdoksandört )
Rüyada et ve işkembe görmek Çağrı ALTINÖZ tarafından 06.04.2016 – 10:21 tarihinde Samsun / Canik şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

257 – Abdülmecid İBnu Vehb anlatıyor: "Bana, el-Addâ' İbnu Hâlid radıyallahu anh: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın bana yazdığı bir mektubu sana okuyayım mı?" dedi. Ben: "Memnuniyetle!" deyince bir mektup çıkardı. Mektupta şunlar yazılı idi: "Bu, el-Addâ İbnu Hâlid İbni Zehve'nin Muhammed aleyhissalâtu vesselâm'den satın aldığı şeyi tevsik eder. el-Addâ ondan bir köle veya cariye satın aldı. Kölede, ne herhangi bir hastalık, ne zina, hırsızlık, kaçma gibi bir düşkünlük ne de satışını gayr-ı meşru kılan hürr asıllı bulunmak, emânet ve rehin olarak verilmiş olmak gibi haramlık yoktur. Bu Müslümanın Müslümana satışıdır."Tirmizî, Büyû 8, (1216); Buhârî, senetsiz olarak kaydetmiştir. (Büyû, 19); İbnu Mâce, Ticarât 47, (2251).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here