Rüyada ev içinde köpek görmek

  11
  3
  PAYLAŞ

  Geceyarısı gördüğüm rüyadan dolayı korkarak uyandım. Rüyada ev içinde köpek görmek nasıl tabir edilir?

  ruyada-gemi-gormek

  Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  Bu ve benzeri rüyalar farklı şekillerde tabir edilir. Rüya yorumlanırken gören kişinin son zamanlarda yaşadığı olaylar dikkate alınmalıdır.

  #  Bazı tabircilere göre rüyada ev içinde köpek görmek bir kimseye şefkat göstereceğinize rızkınızın bollaşacağına ve geçiminizin rahat olacağına ideal bir yaşantıya sahip olduğunuza din bakımından hayra kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edeceğine dalalet eder.

  # Ibn-i Sîrîn hazretleri rüyada ev içinde köpek görmek ailenizin çok geniş olacağına insanların sizi öveceğine söz sahibi, iyiliksever ve büyük bir şahsiyete olağanüstü bir ilerleme göstereceğinize yolculuğa, evliliğe, nikâha ve yardıma rivayet edilir.

  #  Bazılarına göre de rüyada ev içinde köpek görmek şiddetli bir hastalığa yakalanacağınıza veya ailenizden birinin vefat edeceğine daha önce yapmış olduğunuz bir işten dolayı pişman olacağınıza kötü bir hastalığa yakalanacağınıza eşinizi boşayacağınıza, ancak daha sonra pişman olacağınıza sahip olduğunuz makamı kaybedeceğinize sıkıntı yaşayacağınıza, eşinizi boşayacağınıza ve işinizden azledileceğinize hakkedilmeyen bir zenginliğe faydasız bir arkadaşlığa bir rahatsızlık geçireceğiniz anlamına elden çıkacak paraya ifade edilir.

  “Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

  Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

  Her Gün Bir Hadis-i Şerif
  Fuhuş yeryüzünde yaygınlaşınca yer sarsıntıları (depremler) olur. İdareciler halka zulüm ve haksızlık yaptıklarında yağmurlar kesilir (Kuraklık ve kıtlık başlar). İslam toplumunda yaşayan gayr-i müslimlere verilren sözler (taahhütler) yerine getirilmediğinde de düşman, müslümanlara galip gelir. Hadis-i Şerif (Deylemi)

  PAYLAŞ

  3 YORUMLAR

  1. uyuyodum ben ama ruya gormedim evin icinde kopek gordum ama yatak odasinda gordum uykudan uyandim sola dogru gidiyodu nedir anlami acaba evimizde kedide var yanliz yorumlarsaniz cok iyi olur tsk ederim

   • Gördüğünüz köpek çevrenizde sizi rahatsız eden canınızı sıkan kötü niyetli bir kişinin bulunduğuna, ancak bu kişinin size zarar veremeyeceğine işarettir.

  2. Selamlar. . Geçen gece uyumak için yatağa girdim. . Normalde uyumam biraz zaman alır ama o gece gözlerimi kapar kapamaz uykuya daldığımı söyleyebilirim ve hemen birşeyler görmeye başladım. Bildiğim kadarıyla bu rüya olmamalı ama bilinçaltı rüyaydıda diyemiyorum. . Gördüğüm şey, oturma odama giriyorum koltuğa uzanmak üzereyken pencerenin hemen dibinde kapkara bir köpek yattığını farkediyorum ama çok fazla umursamıyorum. . Odanın karanlık olmasına rağmen nasıl farkedebildiğime şaşırırken göz ucuyla bakıyorum. Kapkara gözleriyle onunda beni gözetlediğini görüyorum. Sonra birden ayağa kalkıyor ve hemen sol tarafımdan kapıya doğru yöneliyor ama kafası tamamen bana dönük. . Birden duruyor kapkara gözlerinin o karanlıkta parladığını hatırlayabiliyorum. . O ana kadar hiçbir endişe bile hissetmemişken bir anda ürpermeye başlıyorum. . İlk önce hoşt falan demek istediğimi hatırlıyorum ama hiçbir şey söyleyemiyorum. . Ağzımı bile açamıyorum. Sonra tokat atmak için doğrulmak istiyorum ama kolumu bile kımıldatamıyorum. . İşte o an gerçekten çok korkmuştum. . Birden aklıma şu karabasan hikayeleri geldiğini hatırlıyorum. İçimden besmele çekebildim. İçimden bile konuşamamıştım ilk önce. Aklıma ilk süphaneke suresi geldi. . Sureyi bitirmeye yakın bir anda kayboldu ve kendimi uyanmış buldum. . Ve büyük bir rahatlama. . Bütün bunlar yatağa geçmemden itibaren sanırım 5dk kadar sürdü. Yardımcı olabilirmisin bunun manası nedir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here