Ana sayfa Rüya Tabirleri Rüyada ev patlaması

Rüyada ev patlaması

7
0
PAYLAŞ

Geceyarısı gördüğüm rüyadan dolayı korkarak uyandım. Rüyada ev patlaması nasıl tabir edilir?

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu rüya tabiri her ne kadar hayra yorulsa da olumsuz anlamı da vardır.

#  Bazı tabircilere göre rüyada ev patlaması insanları şaşırtacak kadar dünya ve a-hiret menfaati elde edeceğinize ve öldükten sonra hayırla anılacağınıza saygınlık ve itibar elde edeceğinize din ve iman şevkine bekâr ve evlenmeyi murad eden biri için hayra iyi kazanca yorumlanır.

# Ebu Saidü’l-Vaaz da demiştir ki; rüyada ev patlaması rızkınızın bollaşacağına ve geçiminizin rahat olacağına iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine dindar ve iffetli biri olduğunuza ve akıbetinizin iyi olacağına mal almaya ve hacca gitmeye işlerin düzeleceğine ve hacca dalalet eder.

#  Bazılarına göre de rüyada ev patlaması başkalarının düşüncelerinden etkileneceğinize kötü bir şeyle karşılaşacağınıza hissiz ve lakayt biri olduğunuza hoşunuza gitmeyecek kötü bir haber alacağınıza din ve dünya işlerinden geri kalacağınıza veya sizi rencide edecek bir söz işiteceğinize ertelenecek bir yolculuğa işlerin kötüleşmesine yeni düşmanlara sahip olacağının ve bazı zorlukların oluşacağı kapı kapı dolaşan ve haram mal kazanan hırsıza insanların malından haksız olarak almak ile tâbire işaret eder.

“Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

Her Gün Bir Hadis-i Şerif
Allah yumuşaktır. Yumuşaklığı sever. Ve yumuşaklık haline verdiğini, sertlik ve şiddet haline vermez. Hadis-i Şerif (Ebu Davud).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here