Ana sayfa G Rüyada göz çevresi

Rüyada göz çevresi

1
0
PAYLAŞ

Rüyada göz çevresi

Rüyada göz çevresi

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada göz çevresi geçiminizin daralacağına ve kötüye gideceğine işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de kariyer yapmak isteyen kişilerin özel hayatlarındaki bazı gelişmelerden dolayı istedikleri gibi hareket edemeyeceklerini bu durumun üzerlerinde hem baskı hem de gerginliğe neden olacağını da bildirir.
# Olumsuz olarak  ailevi bir huzursuzluk yaşadığınıza veya yaşayacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise evlilik hayatında maddi veya manevi sıkıntıya tâbir olunur.
# Ünlü rüya yorumcusu El Abhari görülen rüya çevrenizde vefalı bir kimsenin size komşuluk ettiğine işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için  düşmanınızın şerrinden güvende kalacağınıza ve onları alt edeceğinize işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 671 ( altıyüzyetmişbir )
Rüyada göz çevresi İzzet KOÇBABA tarafından 25.03.2016 – 12:57 tarihinde İzmir / Gaziemir şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

991 – Fadale İbnu Ubeyd anlatıyor "Hz Ömer radıyallahu anh'i dinledim, "Hz. Peygamber'den işittim" diyerek şu hadisi rivayet etti:"Dört çeşit şehid vardır:1- İmanı kavî mü'min kişi düşmanla karşılaşır, öldürülünceye kadar Allah’a sadık kalır. İşte bu kıyamet günü, insanların gıpta ile gözlerini kaldırıp bakacakları gerçek şehiddir. Bunu yaparken başını kaldırır ve kalansuvesi yere düşer. Fadâle der ki: "Bu, Hz. Ömer'in kalansuvesi mi idi, yoksa Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın kalansuvesi mi idi anlayamadım."2- İmanı sağlam ancak önceki kadar şecaat sahibi olmayan bir mü'min düşmanla karşılaşır. Korkudan vücudu talh ağacının dikeni batmış gibi titrer. Bu sırada gelen serseri bir ok darbesiyle hayatını kaybeder. Bu, ikinci derecede bir şehiddir.3- İyi amelle kötü ameli karıştırmış mü'min kişi, düşmanla karşılaşır. Bu karşılaşma esnasında sabır ve şecâatte, şehidliğin mükâfaatını beklemekte Allah'a sâdık kalır. Öldürülünce bu üçüncü mertebede bir şehid olur.4- Günahkâr bir mü'min düşmanla karşılaşır, ölünceye kadar Allah'a sâdık kalır. Bu da dördüncü derecede bir şehid olur."Tirmizî, Fedailu'l-Cihad 14, (1644).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here