Ana sayfa G Rüyada gurbete gitmek

Rüyada gurbete gitmek

1
0
PAYLAŞ

Rüyada gurbete gitmek

Rüyada gurbete gitmek

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada gurbete gitmek  meslek hayatınızda veya diğer işlerinizde ideal bir geleceğe sahip olacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de  cömertliğinizle ün salacağınıza işarettir.
# Olumsuz olarak ertelenecek bir yolculuğa delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise sonunda pişman olacağı bir işe delâlet eder.
# Ünlü filozof Ibn-i Sîrîn hazretleri ;  büyük başarılara imza atacağınıza işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için  ömrünüzü acılarla geçireceğinize ve geçiminiz konusunda sıkıntı yaşayacağınıza işarettir.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 594 ( beşyüzdoksandört )
Rüyada gurbete gitmek Akın GÖKSOY tarafından 10.10.2016 – 16:15 tarihinde Diyarbakır / Eğil şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4116 – Hz. Ebu Hüreyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Beni İsrail'de birbirine zıd maksad güden iki kişi vardı: Biri günahkârdı, diğeri de ibadette gayret gösteriyordu. Abid olan diğerine günah işlerken rastlardı da: "Vazgeç!" derdi. Bir gün, yine onu günah üzerinde yakaladı. Yine, "vazgeç" dedi. Öbürü:"Beni Allah'la başbaşa bırak. Sen benim başıma müfettiş misin?" dedi. Öbürü: "Vallahi Allah seni mağfiret etmez. Veya: "Allah seni cennetine koymaz!" dedi. Bunun üzerine Allah ikisinin de ruhlarını kabzetti. Bunlar Rabülâleminin huzurunda bir araya geldiler. Allah Teâlâ Hazretleri ibadette gayret edene: "Sen benim elimdekine kadir misin?" dedi. Günahkâra da dönerek: "Git, rahmetimle cennete gir!" buyurdu. Diğeri için de: "Bunu ateşe götürün!" emretti."Ebu Hüreyre radıyallahu anh der ki: "Adamcağız Allah'ın gadabına dokunan münasebetsiz bir kelime konuştu, bu kelime dünyasını da, ahiretini de heba etti."Ebu Davud, Edeb 51, (4901).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here