Ana sayfa Rüya Tabirleri Rüyada hamile olmak

Rüyada hamile olmak

1
0
PAYLAŞ

Günaydın. Dün gece karmakarışık bi rüya gördüm. Nasıl anlatsam bilemedim. Rüyada hamile olmak neye yorulur?

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu ve benzeri rüyalar farklı şekillerde tabir edilir. Rüya yorumlanırken gören kişinin son zamanlarda yaşadığı olaylar dikkate alınmalıdır.

#  Bazı tabircilere göre rüyada hamile olmak makamınızın artacağına neşeli, varlıklı bir kadına kısmete ve bolluğa mal almaya ve hacca gitmeye hastalıktan şifa bulmaya dalalet eder.

# İmam Nablusinin yorumunda rüyada hamile olmak yalnızlık ve üzüntüye, huzur ve yalnızlık aradığınıza,emin olmadığınız bir yolda ilerleyeceğinize makam elde edeceğinize ve saygınlık kazanacağınıza erkekler için işlerin daha iyi olacağına, genç kızlar için aşka, genç kadınlar için hamileliğe ve yaşlı kadınlar için maddî yardım alacaklarına sıkıntıdan kurtulmağa kadri yüce, izzetli ve çok hayır sahibi, dost ve yaranına büyük faydası dokunan bir adama ifade edilir.

#  Bazılarına göre de rüyada hamile olmak yapacağınız bir iş neticesinde çaresiz kalacağınıza ve perişan olacağınıza, cimri ve zengin olan, ama kimseye hayrı dokunmayan kişiye sahip olduğunuz makamı kaybedeceğinize uzun süreli işsizliğe korku ve belâya betbahtlık alâmetidir ve birçok güçlüklerin gelmesine eldeki nimete şükretmemenin işareti ifade edilir.

“Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

Hadis-i Şerif
Şu 4 şeyden sakınan Cennete girer: Cana kıymaktan (cinayetten); Haram kazanç elde edip yemekten; Zina işlemekten, haram olan cinsel ilişkilere girmekten; Alkol alışkanlığından… Hadis (Bezzar).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here