Ana sayfa Rüya Tabirleri Rüyada kaybolmak evin yolunu bulamamak

Rüyada kaybolmak evin yolunu bulamamak

5
5
PAYLAŞ

Günaydın. Dün gece karmakarışık bi rüya gördüm. Nasıl anlatsam bilemedim. Rüyada kaybolmak evin yolunu bulamamak ne manaya gelir? rica etsem yorumlar mısınız?

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu rüya tabiri her ne kadar hayra yorulsa da olumsuz anlamı da vardır.

#  Bazı tabircilere göre rüyada kaybolmak evin yolunu bulamamak doğru yola döneceğinize helâl kazanç için bir iş tutmaya mevki ve işleri yükseltmek yolunda gayrete ilim, velayet ve sanata dalalet eder.

# İmam Nablusinin yorumunda rüyada kaybolmak evin yolunu bulamamak ailece mutlu bir yaşam sürmeye zahmetsiz elde edilecek rızıka hizmetçi veya bir yakını eliyle gelecek mala yorumlanır.

#  Bazende rüyada kaybolmak evin yolunu bulamamak mal ve nimet elde edeceğinize ve bazı tabircilere göre de mirasa huzurlu ve sonu güzel olan hayata evlât ve zevcesine güzel muamele etmeye işaret eder.

#  Bazılarına göre de rüyada kaybolmak evin yolunu bulamamak özel meselelerini başkalarına anlatmaması ve bazı şeyleri kendisine saklamayı öğrenmesi gerektiğine uzun süreli bir sıkıntıya gireceğiniz anlamına işlerin kötüleşmesine yalan söze ve yalancı bir adama eğer iş sahibi ise, iş hayatında çeşitli engellerle karşılaşmaya şeklinde yorulur.

# Rüyada kaybolmak hali, bazı kere de nasibin noksanlığına işarettir. Rüyada kendi evinin kaybolduğunu görmek, mâlik olduğu şeylerin elden gitmesine delâlet eder.

“Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

Hadis-i Şerif
Biriniz Kur’anı hatmettiğinde şöyle dua etsin: Allah’ım, kabrimde yalnız kaldığımda korku ve yalnızlığımı (Kur’anla) gider. Hadis (Deylemi).

5 YORUMLAR

  • Gördüğünüz rüya hayırdır İnşallah.
   Rüyada asansörle bir yere çıktığını görmek, iş sahasında yükselmeye ve bütün engelleri aşmaya delâlet eder.
   Kenini metroda bekler görmesi, sevdiği birinden sevinçli haber almaya delâlet eder. Çünkü insanlar vasıtalarla oraya buraya gider gelirler.

 1. Merhaba, rüyamda deprem oluyordu ama ev yıkılmıyor sadece camlar kırılıyordu sonra dışarı çıkıyordum kardeşimi almaya gidecektim ama hala deprem devam ediyordu. Sonra korktum eve dönmek istedim ama yolu kaybettim. Yorumlar mısınız lütfen?

  • Kendini koybolmuş gören kişi, kendisini olayların akışına kaptırmış demektir. Bu bıkkınlıktan kurtulması gerektiğini bildirir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here