Ana sayfa Ö Rüyada özlemekten ağlamak

Rüyada özlemekten ağlamak

1
0
PAYLAŞ

Rüyada özlemekten ağlamak

Rüyada özlemekten ağlamak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada özlemekten ağlamak  güzel bir eğlence yaşayacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de ancak bunun kim olduğunu bilmemek; herhangi birinden zarar göreceğinize işarettir.
# Olumsuz olarak sahip olduğunuz makamı kaybedeceğinize delâlettir. Bazı rüya tabirlerinde ise  bölgede bela veya büyük fitne çıkacağına işarettir.
# Ünlü düşünür Kirmani de demiştir ki; görülen rüya ;  gücünüzün ve desteğinizin azalacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için akrabalara yorulur işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 6 ( altı )
Rüyada özlemekten ağlamak Volga GÜLLÜCE tarafından 26.01.2016 – 01:50 tarihinde Batman / Kozluk şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4724 – Ebu Ümeyye eş-Şa'bani anlatıyor: "Ey Ebu Sa'lebe dedim, şu ayet hakkında ne dersin?" (Mealen): "Ey iman edenler! Siz kendinize bakın. Siz doğru yolda oldukça, sapıtmış olanlar size zarar vermez." (Maide 105).Bana şu cevabı verdi:"Gerçekten bunu, iyi bilen birine sordun. Zira ben aynı şeyi Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a sormuştum. Demişti ki:"Ma'rufa sarılın, münkerden de kaçının! Ne zaman uyulan bir cimrilik, takip edilen bir hevâ, (dine, ahirete) tercih edilen dünyalık görür, rey sahiplerinin (selefi dinlemeden) kendi reylerini beğendiklerini müşahade edersen, o zaman kendine bak. İnsanlarla uğraşmayı bırak. Zira bu safhaya gelince arkanızda sabır günleri var demektir. O günler avuçta ateş tutmak gibi sıkıntılıdır. O günlerde, sizin kadar amel yapabilen bir kimseye elli kişinin ecri verilecektir."Ebu Davud, Melahim 17, (4341); Tirmizi, Tefsir, Maide, (3060); İbnu Mace, Fiten 21, (4014).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here