Ana sayfa R Rüyada rıza ismi

Rüyada rıza ismi

1
0
PAYLAŞ

Rüyada rıza ismi

Rüyada rıza ismi

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada rıza ismi  bir mirasa konacağınıza ve geçim konusunda rahatlayacağınıza işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de  yolculuğa çıkacağınıza ve eğer fakirseniz, zenginleşeceğinize işarettir.
# Olumsuz olarak özel meselelerini başkalarına anlatmaması ve bazı şeyleri kendisine saklamayı öğrenmesi gerektiğine işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise  bir hata işleyeceğinize veya bir hataya kurban gideceğinize işarettir.
# Ünlü düşünür Ebu Hanife el-Dinaveri tabirinde uzun bir sürede gerçekleşeceğini sandığınız bir arzunuzun kısa sürede gerçekleşeceğine işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için fesat ehli bir kadınla cinsel ilişkiye gireceğinize veya bazı tabircilere göre haram mal yiyeceğinize işarettir.
Kaynak:Annemarie Schimmel,Çeviren: Tuğba Erkmen, Halifenin Rüyaları İslamda Rüya Ve Rüya Tabiri (Kabalcı Yayınları, 2005) Sayfa 615 ( altıyüzonbeş )
Rüyada rıza ismi Giray AĞIROĞLU tarafından 30.10.2016 – 18:19 tarihinde Almanya / Stuttgart şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4363 – Müslim'in bir rivayeti şöyledir: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:"Bir adam bir ineği sevk ederken üzerine bindi. İnek adama bakıp dile geldi ve: "Ben bunun için yaratılmadım, ben ziraat için yaratıldım" dedi. Halk, hayret ve korku ile:"Sübhanallah, konuşan bir inek ha!" dediler. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm:"Ben onun konuşmasına inanıyorum. Ebu Bekr ve Ömer de inanıyorlar, radıyallahu anhüma" buyurdular."Müslim, Fezailu's-Sahabe 13, (2388).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here