Ana sayfa Rüya Tabirleri Rüyada sınav yerini aramak

Rüyada sınav yerini aramak

3
0
PAYLAŞ

Hayırlı günler. Sabah namazından sonra bir rüya gördüm. Rüyada sınav yerini aramak ne manaya gelir? rica etsem yorumlar mısınız?

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bu rüya tabiri her ne kadar hayra yorulsa da olumsuz anlamı da vardır.

#  Bazı tabircilere göre rüyada sınav yerini aramak evlenmek ya da dostluk kurmak anlamına gelmektedir aile içi mutluluğa ve bir olayı gerektiği şekilde sonlandıracağınıza oldukça riskli bir durumdan başarıyla çıkacağınıza oldukça güçlü bir kimsenin yardımıyla destekleneceğinize iş bakımından kariyerinizin yükseleceğine ve bahtınızın açılacağına şeklinde yorulur.

# Caferi-i Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada sınav yerini aramak geçiminiz konusunda rahatlayacağınıza iş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacağınızın habercisi şansın açılması ve sıkıntıların sona ermesi anlamına iyi ve aydınlık günlere gam ve gussadan kurtulmaya dalalet eder.

#  Bazılarına göre de rüyada sınav yerini aramak kötü huylu kadına sahip olduğunuz mallarınızı kaybedeceğinize düşmanın size üstün geleceğine menenjit hastalığına yakalanacağınıza rüyada gördüğünüz zorluk ve zahmet miktarınca hileye maruz kalacağınıza aşırı kurnazlığa işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize hayâl kırıklığına ve talihin döneceğine ne yapacağını bilememenin işareti nefsî arzularının peşinde koşmaktabir olur.

“Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

Hadis-i Şerif
En hayırlısnız başkasının hakkını ( yani üzerindeki borcu ) en güzel şekilde ödeyendir. Hadis-i şerif ( Müslim )

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here