Ana sayfa Rüya Tabirleri Rüyada sınıfta ders yapmak

Rüyada sınıfta ders yapmak

3
0
PAYLAŞ

Dün gece pek anlam veremediğim bi rüya gördüm. Nasıl sorsam bilemiyorum. Rüyada sınıfta ders yapmak ne manaya gelir? rica etsem yorumlar mısınız?

ruyada-gemi-gormek

Yorumlanmasını istediğiniz rüyaya geçmeden önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Gördüğünüz rüya iyiye işarettir.

#  Bazı tabircilere göre rüyada sınıfta ders yapmak bol miktarda servet sahibi kimseye, bazı tabircilere göre de liyakatli ve zengin kadına tanıdıklar arasında daha çok sevilip sayılmaya kazançlı bir iş gezisi sonucunda para kazanmaya eğer evli ise, bir erkek evlâdı olacağına; bekâr ise evleneceğine yorumlanır.

# Seyyid Süleymanın tabirinde rüyada sınıfta ders yapmak ticaret hayatınızda iyi bir ilerleme kaydedeceğinize gönlünüze göre bir dost edineceğinize iyi kazanca rivayet edilir.

#  Bazende rüyada sınıfta ders yapmak güzel sözler işiteceğinize erdem ve diyanet sahibi biri olduğunuza ve ahiret sevabı elde edeceğinize hayır ve iyilik yapmaya rivayet edilir.

#  Bazılarına göre de rüyada sınıfta ders yapmak üzüntü ve sıkıntıya üzüntüyle sonuçlanan bir ilişkiye yalan ve iftiraya kötü biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine evlât ve iyâline ve akrabalarına karşı hizmet ve şefkat noksanlığına şeklinde yorulur.

“Gerçek şu ki; rüya tabirleri ilmi, şerif ve büyük bir ilimdir. Hak Taâla’nın bu ilmi Hz. Yusuf’a (a.s) bağışlamış olduğunu herkes bilir. Nitekim yüce Allah, Kurân-ı Kerim’de şöyle buyurur: İşte Yusuf’u, Mısır’da böylece yerleştirdik de ona rüya yormasını öğrettik”

Son olarak şunu söylemek gerekir ki, tabir üstatlarının yorumladıkları manalar abartılı ve boş değildir.

Hadis-i Şerif
Allah Resülü: Cennet bahçesine uğradığınızda kendinizi besleyiniz, buyurdu. Sahabiler: Ya Resulallah, Cennet bahçeleri nerededir? diye sordular. Peygamberimiz: Allah’ın anıldığı, zikir mescidleridir, buyurdu.(Tirmizi). İbn-i Abbas’ın rivayetinde:İlim meclisleridir, buyurdu.(Taberani). Ebu Hureyre’nin rivayetinde: Mescidlerdir, buyurdu. Sahabiler: Beslenmek nedir? diye sordular. Resulüllah: Subhanallah, Elhamdülillah ve Allahu Ekber (demek)dir buyurdu.(Tirmizi). Hadis-i Şerif (Taberani).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here