Ana sayfa T Rüyada telefonla konuşmak

Rüyada telefonla konuşmak

1
0
PAYLAŞ

Rüyada telefonla konuşmak

Rüyada telefonla konuşmak

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

# Rüyada telefonla konuşmak  gelirinizin artacağına işarettir. Bazı rüya yorumcularına göre de  mal varlığınızı harcayacağınıza işarettir.
# Olumsuz olarak eldeki malı zayi etmekle delâlettir. Bazı rüya tabirlerinde ise yeni düşmanlara sahip olacağının ve bazı zorlukların oluşacağı yorumlanır.
# Ünlü filozof İbrahim el-Tiflisi de demiştir ki; büyük düşmana veya zalim hükümdara yorulur işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için  hayır ve rahmete işarettir.
Kaynak: Cafer-i Sadık, Seyyid Süleyman, Nablusi , İbn-i Sirin, Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Huzur Yayınevi , İslam Dizisi, 2003) Sayfa 259 ( ikiyüzellidokuz )
Rüyada telefonla konuşmak Özge ÇETİNTAŞ tarafından 26.08.2016 – 12:53 tarihinde Kayseri / Kocasinan şehrinden soruldu.

ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Seyyid Hasan Şazelî Hazretleri bir arkadaşı ile bir mağaraya girdi. Gayeleri nefislerini ıslah etmekti. Ancak mağarada halvette ibadetle meşgul iken birbirlerine şöyle diyorlardı:“Muradımıza nasıl erer, nasıl keşif ve keramet sahibi oluruz? Ulu makam ve mertebelere nasıl ulaşırız?Onlar böyle konuşurken mağaranın kapısında bir ihtiyar peyda oldu. Selam verdi, aldılar. Ona kim olduğunu sordular. Şöyle cevap verdi:Ben Allah’ın kullarından biriyim, ismim Abdülmelik.Hayırdır niye geldin?Size hayret ettim, ondan geldim.Bizim şaşılacak ne halimiz var? Mağaraya nefsimizi, benliğimizi yok etmeye geldik.Hayır, siz mağaraya nefsinizi azdırmaya girdiniz. Ne gün evliya oluruz, ne gün gökte uçar, denizde yürürüz… Bunları konuşuyorsunuz. Mağarada olanın gayesi bu olmamalı. Ne zaman Allah’ın rızasını buluruz, Allah düşmanı nefsimizi ne zaman ıslah ederiz, kötü ahlaktan nasıl kurtulur, güzel ahlakı nasıl kazanırız? Amacınız işte bu olmalı. Fakat sizin gayeniz bunlar değil.Bu sözler üzerine tövbe istiğfar ettiler. İşte, halis niyet ile o zat, bir tasavvuf büyüğü olan Hasan Şazelî hazretleri oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here