Ana sayfa Y Rüyada yabancı adamla konuşmak

Rüyada yabancı adamla konuşmak

1
0
PAYLAŞ

Rüyada yabancı adamla konuşmak

Rüyada yabancı adamla konuşmak

# Rüyada yabancı adamla konuşmak kötü olan işlerinizin tekrar düzeleceğine ve hacca gitme ihtimalinizin olduğuna işarettir. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de berekete bolluğa ve zenginliğe yorumlanır.
# Olumsuz olarak uğursuzluğa şeklinde yorulur. Bazı rüya tabirlerinde ise hastalık, sıkıntı ve musibete delâlet eder.
# Büyük rüya tabircisi İmam Nablusinin yorumunda ; çok üzüleceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için o kimsenin ömrünün uzayacağına işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 25 ( yirmibeş )
Rüyada yabancı adamla konuşmak Neslihan ÇELİK tarafından 20.12.2016 – 15:37 tarihinde Ankara / Yenimahalle şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

İmam Gazali Hazretleri şöyle buyurmuştur: '' Ey aziz kişi, bilki bedenin her bir parçası kendisine verilen işi yapması içindir. İşini yapmaması, yapamaması onu hasta eder. İşini yarım yapmak, doğru yapmamakta rahatsızlığa yol açar. Bunlardan biri olan kalp vücudun en önemli organıdır. Onun işi Allah'ı bilmek, O’nu sevmek, insanı ibadete, kulluğa sevk etmektir. Kalp sevgi için yaratılmıştır. Bedenin bir organı olarak vücuda kan pompalamakla beraber, içinden nurani bir bağla Allah'ın emr ve letaif alemine bağlıdır. bilgi, ilim, marifetullah onunla bilinir. Marifetullah dört şeyi bilmekle olur:Dünyayı bilmekle, ahireti bilmekle, nefsi bilmekle, Allah'ı bilmekle… bütün bu bilgi insanı kulluğa götürür. Rabbine ibadet eden bir insan yapar. Allah’ın zikrinden gafil olmamak, Allah’tan bir nefes ayrılmamak lazım gelir. Allah-ü Teâlâ hazretleri:''Cinleri ve insanları ancak bana kulluk etmeleri için yarattım'' ( Zariat, 56)buyurmaktadır. Yüce bir iş için yaratıldık. Bu işi yapmanın ücreti ebedi bir ödül. İşi nasıl yapacağımızın rehberide Kur'an ve Resulullah (s.a.v) efendimizin işleri ve sözleri. bunlara ittiba etmeden, uymadan kulluk olmaz.) Görevimizi başarıyla tamamlayabilmemiz için en büyük desteğimiz, yardımcımız ise Allah'ın izniyle kalbimizdir. onun hikmet ve marifetiyle hayvandan ayrılırız. İnsan bu hikmet kaynağından destek alıp ibadet etmezse hayvanlıkta kalır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here