Ana sayfa Y Rüyada yabancı isim görmek

Rüyada yabancı isim görmek

1
0
PAYLAŞ

Rüyada yabancı isim görmek

Rüyada yabancı isim görmek

# Rüyada yabancı isim görmek dağlanan yerin büyüklüğüne göre define bulacağınıza veya mal elde edeceğinize, elde ettiğiniz malları hayır yollarda harcadığınız takdirde, ahirette Allahın azabından güvende olacağınıza, aksi halde ilahi azapla karşılaşacağınıza işarettir. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de yedi vech ile tâbir olunur: 1- Hazine , 2-Mal , 3- Kız evlat , 4-Maişet , 5-Hayat , 6-Din , 7-Şefkat
# Olumsuz olarak zarara uğrayacağınıza şeklinde yorulur. Bazı rüya tabirlerinde ise itikadın bozukluğuna veya hidayetten sonra sapıklığa delâlet eder.
# Ünlü filozof Ibn-i Sîrîn hazretleri ; işlerinizin daralacağına ve zorlaşacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için makamınızı yitireceğinize işarettir.
Kaynak:İslami Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (İhvan Yayınevi, 2011) Sayfa 533 ( beşyüzotuzüç )
Rüyada yabancı isim görmek Beytur CANUYAR tarafından 14.08.2016 – 10:33 tarihinde Rize / İyidere şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

201 – Huzeyfe ve Ebu Mes'ud el-Bedrî radıyallahu anh Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın şöyle söylediğini işittiklerini anlatır: "Sizden önce yaşamış olan birisine, ruhunu kabzetmek üzere melek gelmiş idi, sordu:"-Bir hayır işledin mi?" Adam:"-Bilmiyorum" diye cevapladı. Kendisine tekrar:"-Hele bir düşün belki hatırlarsın dendi. Adam:"-Bir şey hatırlamıyorum, ancak dünyada iken, insanlarla alış-veriş yapardım. Bu muâmelelerimde zengine ödeme müddetini uzatır, fakire de ödeme işlerinde müsâmaha ve bazı eksikliklerini bağışlamak sûretiyle kolaylık gösterirdim" dedi.Allah onu bu kadarcık iyiliği sebebiyle affedip cennetine koydu."Buhârî, Büyû 17-18, Enbiyâ 50, İstikrâz 5; Müslim, Müsâkât 26-31, (1560).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here