Ana sayfa Y Rüyada yemek ısmarladığını görmek

Rüyada yemek ısmarladığını görmek

2
0
PAYLAŞ

Rüyada yemek ısmarladığını görmek

Rüyada yemek ısmarladığını görmek

# Rüyada yemek ısmarladığını görmek durumunuzu insanlardan gizlemeyeceğinize işarettir. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de malınızı, size ne dünyevi ne de uhrevi faydası olacak biri için harcayacağınıza işarettir.
# Olumsuz olarak kontrolsüz harcamalar yapacağınıza işarettir. Bazı rüya tabirlerinde ise birden fazla eşiniz varsa içlerinden birinin öleceğine veya boşanacağına delâlet eder.
# Ünlü alim Hacac bin Yusuf bin Matar rüyayı gören kişi için rızkınızın genişleyeceğine, fakat ömrünüzün kısa olacağına işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için şüpheli malınız olduğuna işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, İslami Kaynaklara Göre Büyük Rüya Tabirleri (Medine Yayınları, 2016) Sayfa 692 ( altıyüzdoksaniki )
Rüyada yemek ısmarladığını görmek Candan ARAP tarafından 16.11.2016 – 04:43 tarihinde Sinop / Ayancık şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Şahitlikte yalan yere yemin etmek yalanların en çirkinidir. Müslüman, en çok sevdiği, kendisine en yakın hissettiği insanın aleyhinde de olsa, doğruyu söylemekten çekinmemelidir. Akrabalık veya taraftarlık gibi bağlar sebebiyle birinden korkması veya birine olan aşırı rağbeti insanı haktan ayırmamalıdır. Bu hususta Yüce Allah (c.c) şöyle buyurur:“Ey iman edenler. Kendiniz, ana babanız ve en yakınlarınızın aleyhine de olsa, Allah için şahitlik yaparak adaleti titizlikle ayakta tutan kimseler olun. Şahitlik ettikleriniz zengin veya fakir de olsalar adaletten ayrılmayın. Çünkü Allah ikisine de daha yakındır, onları sizden çok kayırır. Öyle ise adaleti yerine getirmede nefsinize uymayın. Eğer şahitlik ederken gerçeği çarpıtırsanız veya şahitlikten çekinirseniz bilin ki şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” (Nisa, 135) Hz. Ebu Bekir (r.a) nakleder: Hz. Peygamber (s.a.v) üç kez tekrarlayarak “Size büyük günahların en büyüklerini haber vereyim mi?” diye sorarak şöyle buyurdu: “Allah’a ortak koşmak, anne-babaya isyan etmek, insan öldürmektir.” buyurdu. Hz. Peygamber bunları söylerken yanı üzerine yaslanıyordu, doğrulup şunları ilave etti: “Dikkat edin, yalan söylemek, yalan yere şahitlikte bulunmak da bunlardandır.” Bunları o kadar tekrarladı ki, keşke sükût etse, diye temennide bulunduk.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here