Ana sayfa Z Rüyada zil çalmak görmek

Rüyada zil çalmak görmek

1
0
PAYLAŞ

Rüyada zil çalmak görmek

Rüyada zil çalmak görmek

# Rüyada zil çalmak görmek kadrin ve itibarın daha ziyade artacağına delâlet eder. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de elinize bir gayrimenkul geçeceğine ve sevineceğinize işarettir.
# Olumsuz olarak ahlâksız ve huysuz bir kadınla evlenmeye delâlet eder. Bazı rüya tabirlerinde ise bu rüyayı nerede görmüşseniz (evinizde veya başka bir yerde), orada musibet olacağına ve büyük-küçük herkesin orayı ziyaret edeceğine işarettir.
# Ünlü filozof İbrahim el-Tiflisi de demiştir ki; bir yabancının malını gasp veya telef edeceğinize işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için mevsiminde görmüşseniz, az menfaate, mevsimi dışında görmüşseniz, üzüntü ve sıkıntıya işarettir.
Kaynak:İmam Nablusi, Rüya Tabirleri Ansiklopedisi (Ataç Yayınları , İnceleme-Araştırma Dizisi, 2012) Sayfa 54 ( ellidört )
Rüyada zil çalmak görmek Çakabey ERKMEN tarafından 11.06.2016 – 21:11 tarihinde Rize / Kalkandere şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

4351 – Ebu Sa'id radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bir gün halka hitap ederek buyurdular ki:"Allah Teâlâ Hazretleri bir kulunu, dünya ile nezdindekini tercihte muhayyer bıraktı. O kul, Allah'ın nezdindekini tercih etti."Bu söz üzerine Hz. Ebu Bekr ağlamaya başladı. Biz, Aleyhissalatu vesselam'ın, Allah tarafından muhayyer bırakılan bir kul hakkında verdiği haber sebebiyle onun ağlamasına hayret ettik. Meğer muhayyer bırakılan o kul Aleyhissalatu vesselam'ın kendisi imiş. Meğer bunu en iyi anlayan da aramızda Ebu Bekr imiş.Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Sohbetiyle olsun malıyla olsun bana en ziyade ikramda bulunan Ebu Bekr'dir. Eğer, ben Rabbimden başkasını halil (dost) tutacak olsaydım, mutlaka Ebu Bekr'i halil edinirdim. Allah arkadaşınızı kendine halil kıldı. Ancak aramızda İslam kardeşliği ve İslam muhabbeti var, bu efdaldir.Mescide açılan hususi hiçbir kapı bırakılmayıp, hepsi kapatılacak, sadece Ebu Bekr'in kapısı açık bırakılacak."Buhari, Fezailu'l-Ashab 3, Menakıbu'l-Ensar 45, Mesacid 80; Müslim, Fezailu's-Sahabe 2, (2382); Tirmizi, Menakıb, (3661).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here