Ana sayfa Z Rüyada zorla asker olmak

Rüyada zorla asker olmak

1
0
PAYLAŞ

Rüyada zorla asker olmak

Rüyada zorla asker olmak

# Rüyada zorla asker olmak halkla iyi geçinemeyen ve sürekli bahane arayan kimseye işarettir. Saniyen bazı rüya yorumcularına göre de gerçek hayatta da o hikayenin benzerini yaşayacağınıza işarettir.
# Olumsuz olarak hastalığın uzayacağına, gamlı ise, gam ve gussanın artacağına delâlettir. Bazı rüya tabirlerinde ise cezayı mücib bir şey işlemeye işarettir.
# Büyük rüya tabircisi Abdulmelik el-Esmaî rüyayı gören kişi için gözden çıkarmanız gereken bir şey olduğuna işarettir. Salisen bazı rüya yorumcuları görülen rüya için ebeveyninizle bir araya geleceğinize işarettir.
Kaynak:İslami Rüya Ve Rüya Tabirleri Ansiklopedisi, (Esma Yayınları, 2008) Sayfa 316 ( üçyüzonaltı )
Rüyada zorla asker olmak İskender ÇELİKKOL tarafından 23.07.2016 – 00:09 tarihinde İstanbul / Beyoğlu şehrinden soruldu.
ÖNEMLİ Şunu hemen ifade edelim ki, her şeyin en doğrusunu Allahu Teâlâ bilir. Rüyaların gerçek olması için günahlardan sakınmak ve Allah’a kulluk etmek gerekir. Her görülen rüya da çıkacak diye bir şey yoktur.

Rüya yorumundan önce uyumadan önce yapılması tavsiye edilen ameller yazımızı, gördüğünüz rüyanın doğruluk derecesi için rüyaların doğruluk derecesi yazımızı ve şahıslara göre rüyaların özellikleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternetin en doğru ve en gerçek rüya tabirleri sitesi ruyamda.org u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gördüğünüz rüya hayırdır inşallah!

Lütfen aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde rüyalarınızı bizimle paylaşın.


Hikmetli Sözler

Vaktiyle adamın biri Ebu Bekir Şiblî (k.s)’a:Bu yolda ilk önce kim sana kılavuz oldu, diye sordu. Şiblî şu cevabı verdi:Bir gün su kıyısında bir köpek gördüm. Öyle susuzdu ki bir zerrecik takati kalmamıştı. Suda gördüğü kendi aksini başka bir köpek sandığından korkuyor, su içemiyor, su kıyısından kaçıyordu. Nihayet susuzluktan perişan hale geldi. Dayanamadı, birdenbire kendini suya attı. Böylece korktuğu diğer köpek kayboldu, gözünün önünden gitti. Yani düşmanı yine kendisiydi, o an ortadan kalkıverdi. Bu hakikat bana böyle apaçık görününce iyice anladım ki nefsim bana perde. Bunun üzerine kendimde fani oldum, nefsin arzularını terk ettim ve işim yoluna girdi. İşte bu yolda bana ilk önce bir köpek böyle kılavuzluk etti.”Ey oğul! Sen de kendi gözünün önünden kalk! Sana perde olan sensin. Sen de bir kıl kadar varlık kalsa ayağına ağır bir zincir vurmuş demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here